راهای جلوگیری از سرطان پوست( پارت دوم)

در  پست های قبلی با چند راه حل برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست آشنا شدیم در این قسمت حل دیگرخواهیم شد 

featured image

محافظت از درون را افزایش دهید


او در آخر بیان کرد که تعداد زیادی از نشریات پزشکی منتشر شده در زمینه اثربخشی آنتی اکسیدان خوراکی حاصل از عصاره برگ سرخدار  منتشر شده که با نام پلی پدیم لوکوتوموس شناخته می شود در کاهش آسیب پوستی موثر است.این آنتی اکسیدان یک جایگزین برای کرم های ضد آفتاب نیست، اما حفاظت بیشتری را ارائه می دهد.

کرم ضد آفتاب را فقط در ساحل را استعمال نکنید


درماتولوژیستی که خود سال ها پیش درگیر سرطان پوست از نوع سلول های بازال بوده می گوید، این کافی نیست که کرم ضد آفتاب را فقط در هنگام کار در فضای باز برای دوره های طولانی استفاده کنید. ما روزانه  آنقدر اشعه ماوراء بنفش دریافت می کنیم که حتی فکرش را هم نمی کنیم. او شوخی نمی کند: برآورد شده که میانگین زمان ضمنی که افراد زیر نور خورشید می گذرانند، به میزان 80 درصد از طول عمرشان است. او بیان کرد که تحقیق به وضوح نشان می دهد که استفاده از کرم های ضد آفتاب روزانه، چه در روز-بارانی یا آفتابی،-به هر قسمت بدن که در معرض آن قرار می گیرد، بسیار ضروری است. برای بسیاری از افراد، این قسمت ها شامل  چهره، گردن،  قسمت بالای سینه، دست و ساعد است.

از کرم ضد آفتاب به میزان کافی (نه کم) استفاده کنید


 این پزشک متخصص همچنین افزود: هنگامی که افراد به کرم ضد آفتاب نیاز پیدا می کنند، خیلی کم از آن استفاده می کنند، خیلی کم! مطالعات نشان می دهد که مردم، در هربار تنها از یک سوم تا یک دوم از میزان کرم مورد نیاز برای در امان ماندن از نور خورشید، استفاده می کنند. بنابراین ممکن است این افراد کرم ضد آفتابی با SPF 50 خریداری کنند اما به اندازه کرمی با SPF 25 هم (در هربار استعمال) از آن استفاده نکنند!
به طور معمول یک برداشت حدود سی گرمی از کرم ضد آفتاب برای کل بدن در زمان قرارگرفتن در کنار ساحل نیاز است. (البته باید هر دو ساعت بعد از شنا یا تعریق دوباره استعمال گردد). در این شرایط یک کرم ضد آفتاب با 30 SPF می تواند برایتان کافی باشد. 

چیزی ببین، چیزی بگو


پروفوسور درماتولوژیست که یک نجات یافته از ملانوما است می گوید: اگر یک خال سیاه یا یک زائده پوستی در حال تغییر دارید، حتما آن را بررسی کنید. علاوه بر تغییرات در اندازه، شکل و رنگ، باید در مورد ضایعاتی که خارش یا درد ایجاد می کنند نیز مراقب باشید. دو ملانومای من خیلی کوچک بودند و به نظر می رسید تقریبا هیچ اند، اما من خیلی خوشحالم که به توصیه های خود گوش دادم و آنها را حذف کردم.

سرطان پوست را دست کم نگیرید


وی همچنین می گوید: گاهی اوقات افراد تحت تاثیر حرف دیگران قرار می گیرند که سرطان پوست یک سرطان بد نیست، زیرا تهدید کننده زندگی نیست. و این برای برخی از انواع بیماری، اما نه ملانوم، درست است. ملانوم یکی از علل عمده مرگ و میر ناشی از سرطان در جوانان است.اگر زود تشخیص داده شود، تهدید کننده زندگی نیست.اما اگر اجازه دهیم در داخل پوست عمیق تر شود، درمان آن سخت تر می شود.